Blogi

Tutkimusmatka elämänkaaren vaiheiden peilautumiseen 15.-18.6.2023

Elämänkaarityö ry järjestää Snellman-korkeakoulussa 15.-18.6.:

Tervetuloa syventämään elämääsi liittyviä kysymyksiä Walter Seyfferin johdolla.

Koulutus on tarkoitettu elämänkaariajattelua työssään soveltaville ammattilaisille ja muille kiinnostuneille.

Katso tarkemmat tiedot sekä hinta ja ilmoittautumisohjeet linkistä:

Tutkimusmatka_elämänkaaren_vaiheiden_peilautumiseen_koulutus2023

Lue myös

Näytelmä Samanlainen onni

Snellman-korkeakoulun puhe- ja draamataiteen 4.vuoden opiskelijat esittävät Kati Kaartisen näytelmän SAMANLAINEN ONNI Ohjaus Petra Pälmä ke 17.5.  klo 13.30, paikka: Snellman-korkeakoulu to 18.5.  klo 15.30, paikka: Redi, Vapaakaupungin Olohuone pe 19.5.  klo 19.00, paikka: Redi, Vapaakaupungin Olohuone la 20.5.  klo 15.30, paikka: Redi, Vapaakaupungin Olohuone

Lue lisää

Tervetuloa keväiseen tapahtumaan kampuksellemme! AVOIMET OVET & PUUSKAFEST järjestetään lauantaina 13.5.2023 klo 11-19 Opintojen esittäytymisen lisäksi livemusiikkia klo 14-19. Lataa mainos tästä:Avoimet ovet ja PUUSKAFEST2023 OHJELMA (tarkentuu, muutokset mahdollisia): AVOIMET OVET klo 11-16: – Taidetalolla steinerpedagogiikan yleisopinnot, luokanopettajaopinnot, varhaiskasvattajaopinnot, puhe- ja draamataideopinnot sekä eurytmiaopinnot –

Lue lisää

Näytelmä Reviisori

Steinepedagogiikan yleisopintojen opiskelijat esittävät Nikolai Gogolin näytelmän REVIISORI torstaina 13.4.2023 klo 13.30 ja 18.00. Ukrainassa syntyneen Nikolai Gogolin ajankohtaisenkin satiirinen komedia korruptoituneesta pikkukaupungista, jonka virkamiesten elämän sotkee tarkastajaksi-reviisoriksi- luullun henkilön saapuminen kaupunkiin.  Valereviisori ottaa tilanteesta ilon irti ja soppa on valmis. Toimivan yhteiskunnan turmelevat vitsaukset,

Lue lisää

Uutiskirje

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

"*" näyttää pakolliset kentät

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.