Blogi

Satunäytelmä Momo 14.-16.2.2023

3. vuoden puhe- ja draamataiteen sekä 4. vuoden luokanopettajaopiskelijat esittävät

Michael Enden tarinaan pohjautuvan satunäytelmän
“Momo eli merkillinen tarina harmaista herroista ja tytöstä, joka antoi ihmisille ajan takaisin”

Ohjaus Petra Pälmä

Esitykset Snellman-korkeakoulun Taidetalolla (os. Puuskakuja 14, Helsinki)
ti 14.2. klo 13.30 ja 18.00
ke 15.2. klo 11.00
to 16.2. klo 11.00

Ikäsuositus 6-vuotiaasta ylöspäin
Kesto n. 1 h 15 min
Esteetön sisäänpääsy.

Pääsymaksu on vapaaehtoinen. Maksaminen onnistuu käteisellä tai MobilePaylla.

Lippuvaraukset: johanna.ekman(at)s-k.fi

Kahvio on avoinna puoli tuntia ennen esitystä ja sen jälkeen.

Tervetuloa!

Lue myös

Snellman-korkeakoulun toiminta on yhä enemmän ja enemmän kansainvälistä

Arvoisat opiskelijat, opettajat, henkilökunta, Snellman-korkeakoulun väki, tervetuloa Snellman-korkeakoulun lukuvuoden 2023–2024 avajaispäivään ja avajaisjuhlaan. Snellman-korkeakoulu toimii vapaan sivistystyön oppilaitoksena, jolla on erityistehtävä steinerpedagogisena opettajankoulutuslaitoksena. Erityistehtävänsä mukaisesti oppilaitoksestamme valmistuu opettajia Suomen 23:een steinerkouluun ja 36:een steinerpäiväkotiin. (ks. kelpoisuudet kouluihin ja varhaiskasvatukseen) Steinerkoululaisten osuus yksityisien opetuksenjärjestäjien järjestämän perusopetuksen

Lue lisää

Tutkimusmatka elämänkaaren vaiheiden peilautumiseen 15.-18.6.2023

Elämänkaarityö ry järjestää Snellman-korkeakoulussa 15.-18.6.: Tervetuloa syventämään elämääsi liittyviä kysymyksiä Walter Seyfferin johdolla. Koulutus on tarkoitettu elämänkaariajattelua työssään soveltaville ammattilaisille ja muille kiinnostuneille. Katso tarkemmat tiedot sekä hinta ja ilmoittautumisohjeet linkistä: Tutkimusmatka_elämänkaaren_vaiheiden_peilautumiseen_koulutus2023

Lue lisää

Näytelmä Samanlainen onni

Snellman-korkeakoulun puhe- ja draamataiteen 4.vuoden opiskelijat esittävät Kati Kaartisen näytelmän SAMANLAINEN ONNI Ohjaus Petra Pälmä ke 17.5.  klo 13.30, paikka: Snellman-korkeakoulu to 18.5.  klo 15.30, paikka: Redi, Vapaakaupungin Olohuone pe 19.5.  klo 19.00, paikka: Redi, Vapaakaupungin Olohuone la 20.5.  klo 15.30, paikka: Redi, Vapaakaupungin Olohuone

Lue lisää

Uutiskirje

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

"*" näyttää pakolliset kentät

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.