Blogi

Nyt on oikea aika hakea opiskelemaan!

Kevään haku on auki 1.4. asti.

Hae nyt!

Otamme hakijoihin yhteyttä hakuajan päätyttyä. Henkilökohtaiset haastattelut tullaan pitämään touko- ja kesäkuussa.

Luokanopettajan ja varhaiskasvattajan koulutuksiin kuuluu haastattelun lisäksi ennakkotehtävä, joka tulee palauttaa 1.5. mennessä. Kuvataideopintoihin kuuluu valintakurssi. Puhe- ja draamataideopintoihin kuuluu ennaakkon valmisteltava tehtävä, joka esitetään valintakoepäivänä (päivämäärä varmistuu myöhemmin).

Luokanopettajakoulutuksen ennakkotehtävä löytyy tästä linkistä.

Varhaiskasvattajakoulutuksen ennakkotehtävä löytyy täältä.

Kuvataideopintoihin järjestetään  valintakurssi_5.-9.6.2023

Lue myös

Satunäytelmä Momo 14.-16.2.2023

3. vuoden puhe- ja draamataiteen sekä 4. vuoden luokanopettajaopiskelijat esittävät Michael Enden tarinaan pohjautuvan satunäytelmän “Momo eli merkillinen tarina harmaista herroista ja tytöstä, joka antoi ihmisille ajan takaisin” Ohjaus Petra Pälmä Esitykset Snellman-korkeakoulun Taidetalolla (os. Puuskakuja 14, Helsinki) ti 14.2. klo 13.30 ja 18.00 ke

Lue lisää

Uutiskirje

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

"*" näyttää pakolliset kentät

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.