Blogi

Tervetuloa keväiseen tapahtumaan kampuksellemme!

AVOIMET OVET & PUUSKAFEST järjestetään lauantaina 13.5.2023 klo 11-19

Opintojen esittäytymisen lisäksi livemusiikkia klo 14-19.

Lataa mainos tästä:Avoimet ovet ja PUUSKAFEST2023

OHJELMA (tarkentuu, muutokset mahdollisia):

AVOIMET OVET klo 11-16:

– Taidetalolla steinerpedagogiikan yleisopinnot, luokanopettajaopinnot, varhaiskasvattajaopinnot, puhe- ja draamataideopinnot sekä eurytmiaopinnot

– Ekoateljeessa kuvataideopinnot

– Ruokalarakennus Salviassa lounas klo 11.30-15, taimimyyntiä ja kahvio klo 11-19. Tarjoilusta vastaa Labby Catering

Salviassa Biografia-workshop klo 11.30-13.00. Vetäjä Elämänkaarityö ry.

PUUSKAFEST klo 14-19:

Livemusiikkia:

14.00  Ilmari Lepistö

15.00   Joy Regwan

16.00  Kuumaliima

17.00  Improbatur

18.00  Paleface

Festariruokaa rannassa klo 14-19 sekä rantasauna.

Tapahtuma on maksuton ja päihteetön!

Parkkipaikkojen vähyyden vuoksi tulethan joko pyörällä tai bussilla nro 85 (päätepysäkille asti).

Lue myös

Snellman-korkeakoulun toiminta on yhä enemmän ja enemmän kansainvälistä

Arvoisat opiskelijat, opettajat, henkilökunta, Snellman-korkeakoulun väki, tervetuloa Snellman-korkeakoulun lukuvuoden 2023–2024 avajaispäivään ja avajaisjuhlaan. Snellman-korkeakoulu toimii vapaan sivistystyön oppilaitoksena, jolla on erityistehtävä steinerpedagogisena opettajankoulutuslaitoksena. Erityistehtävänsä mukaisesti oppilaitoksestamme valmistuu opettajia Suomen 23:een steinerkouluun ja 36:een steinerpäiväkotiin. (ks. kelpoisuudet kouluihin ja varhaiskasvatukseen) Steinerkoululaisten osuus yksityisien opetuksenjärjestäjien järjestämän perusopetuksen

Lue lisää

Tutkimusmatka elämänkaaren vaiheiden peilautumiseen 15.-18.6.2023

Elämänkaarityö ry järjestää Snellman-korkeakoulussa 15.-18.6.: Tervetuloa syventämään elämääsi liittyviä kysymyksiä Walter Seyfferin johdolla. Koulutus on tarkoitettu elämänkaariajattelua työssään soveltaville ammattilaisille ja muille kiinnostuneille. Katso tarkemmat tiedot sekä hinta ja ilmoittautumisohjeet linkistä: Tutkimusmatka_elämänkaaren_vaiheiden_peilautumiseen_koulutus2023

Lue lisää

Näytelmä Samanlainen onni

Snellman-korkeakoulun puhe- ja draamataiteen 4.vuoden opiskelijat esittävät Kati Kaartisen näytelmän SAMANLAINEN ONNI Ohjaus Petra Pälmä ke 17.5.  klo 13.30, paikka: Snellman-korkeakoulu to 18.5.  klo 15.30, paikka: Redi, Vapaakaupungin Olohuone pe 19.5.  klo 19.00, paikka: Redi, Vapaakaupungin Olohuone la 20.5.  klo 15.30, paikka: Redi, Vapaakaupungin Olohuone

Lue lisää

Uutiskirje

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

"*" näyttää pakolliset kentät

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.